מים קדושים? – מי ים עמוקים והתאוששות מאימונים

פורסם: יולי 3, 2014 ב-Uncategorized, אימונים, תוספים, תזונת ספורט
תגים: , , , , ,

ocean_depths

לאחרונה החלו לחקור יותר את נושא השפעת מי ים שהוצאו ממעמקיו על התאוששות ממאמצים גופניים. הסברה טוענת כי מים מעומק הים המכיל את הסביבה שעזרה ליצירת החיים הראשוניים יכולים להשפיע לטובה על מדדים שונים בגוף בעיקר עקב ההרכב הכימי שלהם. במים אלו יש יותר מ-70 אלמנטי קורט שתועדו. לכן מכיוון שהם עשירים במינרלים הם נבדקו ב-2 מחקרים חדשים האם הם יכולים להשפיע טוב יותר על התאוששות מאימון המוביל להתייבשות ביחס למים רגילים.

במחקר מוצלב ראשון שבדק את הנושא משנת 2013 נלקחו 12 נבדקים בריאים אשר התבקשו לרוץ על מסילה ב-40% מצריכת החמצן המרבית שלהם בחדר בטמפרטורה של 30 מעלות עד לירידה של 3% במסת הגוף שלהם. במהלך תקופת ההתאוששות הם צרכו או מים טהורים או מי ים עמוקים (שנלקחו מעומק של 662 מטר ליד חופי טייוואן) בכמות פי 1.5 מהמסה שאבדה באימון. השתייה נעשתה במקטעים של 30 דקות כל פעם עד להגעה למיום מספק. לאחר 4, 24 ו-48 שעות נעשו מבדקים לכוח אירובי, כוח שריר של פלג גוף תחתון, סטרס פיזי, ופגיעה בשריר. התוצאות הראו כי השימוש במי ים עמוקים הוביל לפחות פגיעה בשריר וכן פחות ירידה ביכולת הגופנית

במחקר מוצלב שני מסוף יוני 2014 הפעם הנושא נבדק על 9 נשים צעירות ובריאות. במחקר זה נבדקו מים מעומק של 689 מטרים. גם במחקר זה הנשים נדרשו לרוץ על מסילה ב-40% מצריכת החמצן המרבית שלהן בחדר בטמפרטורה של 30 מעלות עד לירידה של 3% במסת הגוף שלהן. גם הפעם במהלך תקופת ההתאוששות הן צרכו או מים טהורים או מי ים עמוקים בכמות פי 1.5 מהמסה שאבדה באימון. השתייה שוב הייתה במקטעים של 30 דקות כל פעם עד להגעה למיום מספק. מכיוון שמחקר זה ניסה לשחזר את המחקר מ-2013 בכל צורתו הנבדקות נבחנו לאותם מדדים כמו במחקר הקודם. במחקר זה ניתן היה לראות כי מי ים עמוקים הובילו להתאוששות טובה יותר מבחינה פיזית מביצוע פעילות גופנית ארוכה שנועדה ליצור התייבשות של הגוף.

מכיוון שעדין מדובר ב-2 מחקרים בלבד בנושא עם כמות נחקרים קטנה – עדין לא ניתן לצאת בהצהרות בנושא, אך הממצאים של מחקרים אלו מראים כי יתכן ומי ים מעומק גדול יכולים עקב תכולת המינרלים ואלמנטי הקורט שבהם להשפיע לטובה על התאוששות לאחר התייבשות. מלבד הצורך בעוד מחקרים בנושא, יתכן ודרוש גם מחקר הבודק האם אפשר לנסות לשחזר את היחסים של המינרלים ואלמנטי הקורט ולהוסיפם במים רגילים על מנת לקבל מוצר הדומה למי ים עמוקים והאם זה משפיע באותה צורה. כמו כן, האוכלוסייה של הנבדקים לא הייתה אתלטים מאומנים, אלא גברים ונשים בריאים, לכן כדאי יהיה לבדוק את הנושא על אוכלוסיות שונות (כולל גם אוכלוסיות חולות).

לעדכונים נוספים: https://www.facebook.com/finknir

artworks-000042987534-b7yn1k-original

מודעות פרסומת

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s